Macie też tak czasem, że układacie sobie w głowie misterny plan i schemat, według którego powinien działać świat. Tworzycie sobie wizję osoby i oczekujecie, że ona zachowa się tak jak byście tego chcieli?

Oczekujemy i nagle spotyka nas rozczarowanie. Bo przecież “ja” bym tak nie zrobiła, postąpiłabym inaczej. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli problem tylko w tym, że nie mamy prawa oczekiwać od nikogo konkretnych zachowań.

Sama czasem właśnie na tym się łapię, że układam w głowie schemat a potem wkurzam się, że coś poszło nie tak.

A przecież każdy z nas jest inny, ma inne podejście do życia, inne przekonania, co innego wyniósł z domu albo nic nie wyniósł…

Nie możemy oczekiwać, że ktoś nam pomoże, nie możemy oczekiwać, że ktoś się domyśli albo, że zostanie z nami jak chce odejść. Nie możemy oczekiwać, że ktoś się do nas dopasuje bo każdy ma prawo przeżyć życie po swojemu.

Nie oznacza to jednak, że musimy dawać przyzwolenie na krzywdzące nas zachowania. Chodzi mi bardziej o wolność wyboru 🙂

Bo wymagać w życiu to możemy i powinniśmy od siebie.

“Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

Dlatego planujmy, bądźmy ambitni, realizujmy się na co dzień, stawiajmy sobie nowe realne !!! wyzwania tak aby iść przez życie nie znając nudy 🙂 Ale nie bądźmy dla siebie w tych ambicjach zbyt surowi. Nasza #todolist nie musi mieć 20 podpunktów 😉 Szkicujmy sobie w myślach plan na życie ale nie oczekujmy, że ktoś się w niego idealnie wpasuje. Bądźmy dobrymi ludźmi i nie oczekujmy nic w zamian za nasze dobre uczynki. Bo w życiu jest przecież tak, że dobro wraca. Karma wraca 🙂 Dlatego nie oczekuj, samo przyjdzie 🙂

A zamiast oczekiwać zawsze lepiej porozmawiać 🙂 Bo najważniejsze to widzieć się nawzajem. Dlatego otwieramy oczy!!!

P.S. Na poniedziałkowe popołudnie: